Історія школи

За розвідками краєзнавців та спогадами старожилів саме з території Глинища почався розвиток смт Царичанка у ХVІІ ст.
   З початку ХІХ століття протягом 120 років Царичанка була волосним центром Кобеляцького повіту Полтавської губернії.
   Глинище було головною складовою частиною волості і відігравало важливу роль в її соціально-економічному розвитку.
   Однією з форм розширення мережі освітніх закладів була організація навчання дітей в найманих селянських хатах при підтримці земств і волосного правління.
   Саме школа була заснована на Глинищі у 1905 році в приватному будинку Шевченка Тихона Степановича. Вона і поклала початок існуванню сучасної Царичанської ЗОШ І-ІІ ступенів.
   Офіційний дозвіл і кошти для будівництва було отримано в 1907 році. Саме будівництво завершене в 1908 році. На відкритті школи, за спогадами старожилів, був присутній тодішній Полтавський губернатор - князь Урусов. Впродовж ХХ століття школа зазнавала значних організаційних і матеріальних перетворень. У 20-40 роках за радянських часів у школі функціонувало вже 4 класи.
   У 1943 році приміщеннязакладу було повністю зруйноване німецькими загарбниками. Довгий час навчання проводилось в окремих житлових будинках односельчан.
  У 1951 році завершилось будівництво нового стаціонарного приміщення Глинищанської на той час уже семирічної.
   З 1959 року школа отримала статус Глинищанської, а з 1961 р. - Царичанської 8-ми річної школи.
   1 вересня 1984 р. відбулося відкриття сучасного приміщення школи, яка із січня 1990 р. носила назву Царичанської неповногої середньої загальноосвітньої школи, а з 2004 р. називається загальноосвітня школа І-ІІ ступенів.
   Основні етапи функціонування школи
1905-1917 р.р. Глинищанська земська початкова школа.
1917-1950 р.р. Глинищанська 4-річна початкова школа.
1950-1959 р. р. Глинищанська 7-річна школа.
1959-1961 р. р. Глинищанська 8-річна школа.
1961-1990 р. р. Царичанська 8-річна школа.
1990-2004 р.р. Царичанська неповна середня школа.
2004 р. Царичанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів.

Видатні люди, що закінчили Глинищанську школу

1. Волок Людмила Борисівна - головний редактор журналу "Поколение", м. Київ.

2. Хархота Олексій Степанович - полковник, заступник начальника кафедри військової підготовки Національної металургійної академії України, м. Дніпропетровськ.

3. Хорольський Микола Володимирович - директор АФ "Колос" Царичанського району.

4. Портянко Анатолій Володимирович - директор Царичанської ДЮСШ, альпініст-розрядник.

5. Портянко Володимир Артемович - вчитель-пенсіонер, учасник бойових дій, ветеран війни і праці.

6. Сало Галина Степанівна - учитель-пенсіонер, відмінник народної освіти, вчитель-методист, краєзнавець, ветеран праці, замісник голови Ради ветеранів війни і праці району.

7. Шипко Микола Олексійович - учасник бойових дій, ветеран війни і праці, керівник Царичанської самодіяльної народної хорової капели.

8. Трень Микола Іванович - заступник голови райдержадміністрації.

9. Хархота Микола Арсентійович - полковник бронетанкових військ, м. Москва.

10. Портянко Григорій Андрійович - юрист, бронзовий призер першості СРСР з альпінізму, м. Дніпропетровськ.