Учнівське самоврядування

Наше Шкільне містечко - орган дитячого самоврядування, який об'єднує усіх учнів школи, а у Барвінкові країні живуть і навчаються молодші школярі. Учнівське самоврядування є частиною школи, до якої входять також дирекція, вчителі-наставники. Тому робота самоврядування не може бути відірваною від шкільних реалій.
 Шкільне містечко
- вирішує проблеми учнів, приймає рішення.
- представляє інтереси всіх учнів школи.
-учні обирають своїх представників, беруть участь у реалізації програми роботи самоврядування
 Найвищий орган смоврядування - виконком міської ради, якому підпорядковуються такі центри: центр роботи з малюками, центр освіти і навчання, центр дисципліни і порядку, центр "Лідер",  центр дозвілля та інформації, центр охорони життя та здоров'я дітей.

Правове виховання - один із напрямків ивховної роботи школи. Реалізація Конвенції ООН "Про права дитини", Конституція України, закони України, міжнародні договори України - ось перелік питань, з якими потрібно знайомити дітей з метою підвищення рівня правової свідомості молоді. Тому у 75-ти державах світу створені структури, які захищають права дітей, гарантують належне здійснення державного управління та відповідальність з боку посадовців. Ці громадські представники називаються омбудсмени. З їх допомогою у багатьох країнах світу діти вперше отримали можливість захищати свої права.

Не винятком став і наш заклад. До структури органів учнівського самоврядування приєднався Центр із прав дитини.

Статут Шкільного містечка

1) Шкільне містечко здійснює свою діяльність у відповідності до Статуту школи.

2) Головною метою дитячого Шкільного містечка є спільна колективна творча справа, яка має об′єднати навколо себе максимальну кількість учасників, дати можливість кожному спробувати свої сили, розкрити здібності і можливості.

3) Діяльність Шкільного містечка будується на принципах доступності, демократії, гуманізму, незалежності, взаємозв′язку навчання і виховання, рівності кожного учасника для повної реалізації здібностей, таланту.

4) Містечко організовує зв′язок з нац. історією, культурою, традиціями українського народу.

Обов′язки жителів Шкільного містечка

1. Жителі Шкільного містечка зобов′язані виконувати вимоги Статуту, єдині вимоги для школярів, рішення міської ради Шкільного містечка.
  2. Головним завданням є глибоке оволодіння знаннями, практичними навичками.
  3. Підвищувати культурний та інтелектуальний рівні.
  4. Реалізувати свої знання і навички у процесі організації КТС.
  5. Не принижувати гідність людей, поважати їх погляди і переконання.
  6. Бережливо ставитись до всього, що нас оточує.
  7. Цінувати те, що дано у безкоштовне користування.

Кодекс жителів Шкільного містечка

Всі жителі Шкільного містечка мають рівні права і обов′язки, не зважаючи на вік, стать, релігію, національне та соціальне походження.

Жителі Шкільного містечка мають право на:

1. Розвиток особи, її талантів, розумових та фізичних здібностей.

2. Виховання поваги до батьків, мови та національних цінностей.

3. Підготовку  до свідомого життя;

4. Виховання поваги до навколишнього середовища.

5. Доступ до інформації в усіх галузях знань.

6. Користування навчальною, виробничою, культурною, спортивною оздоровчою базою школи.

1. Участь у конференціях, олімпіадах. конкурсах.
  2. Безпечні і нешкідливі умови для навчання і праці.
  3. Участь у шкільному самоврядуванні. Право обирати та бути обраним до органів учкому.
  4. Участь у об′єднаннях жителів Шкільного містечка.
  5. Вільно висловлювати свої думки.
  6. Вільний доступ до інформації з питань пропаганди здорового способу життя.
  7. Відпочинок та дозвілля; брати участь у культурно-мистецьких акціях, розважальних заходах.
  8. Захист від будь-яких форм експлуатації, фізичного і психологічного насильства.

ЖИТЕЛІ ШКІЛЬНОГО МІСТЕЧКА ЗОБОВ′ЯЗАНІ:

1. Бути свідомими громадянами своєї держави, дотримуватися Конституції та законів України, шанувати державні символи.
  2. Наполегливо оволодівати знаннями, навчальними вміннями і навичками, використовувати отримані знання в житті.
  3. Набувати трудові навички. Дотримуватися дисципліни праці та правил техніки безпеки.
  4. Брати активну участь у громадському житті Шкільного містечка, шанувати і примножувати шкільні традиції.
  5. Правильно організовувати навчання, працю. відпочинок, всебічно розвиватися та самовдосконалюватися.
  6. Дотримуватись правил особистої гігієни, займатись фізкультурою, спортом і загартовуватись.
  7. Поважати батьків та інших членів родини, бути чуйними та уважними до людей, що оточують тебе.
  8. Бути дисциплінованими, ввічливими, тактовно поводити себе у громадських місцях.
  9. Дотримуватися правил дорожнього руху, пожежної безпеки, вміти надавати першу медичну допомогу.
  10. Знати нормативно-правові акти, які захищають права дитини.